Email alarmowy monitoring@kokzabrze.pl
Telefon alarmowy 32 376 10 00

EMOCJE I DOBRA ZABAWA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU NARCIARSKIEGO

3 marca 2018 r. w Wiśle Malince na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków odbyły się Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Ministra Energii. Impreza miała na celu popularyzację narciarstwa zjazdowego, ale przede wszystkim integrację pracowników kopalń, zakładów i spółek zrzeszających branżę górniczą. Wisła przywitała zawodników i ich rodziny siarczystym mrozem i bajkową, śnieżną scenerią. Dobrze przygotowany stok zapraszał do zjazdów.

Patronat nad imprezą objął Minister Energii, natomiast czynnie w imprezie uczestniczył Sekretarz Stanu Grzegorz Tobiszowski. Zawody rozpoczął zjazd sponsorów.

Puchar Ministra Energii zdobyła reprezentacja KWK ROW I należąca do Polskiej Grupy Górniczej. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca KWK „Knurów – Szczygłowice”  Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. , trzecie miejsce zajął zespół PGG S.A. KWK ROW II.

Wśród dziewcząt do lat 12 najlepsza była – Julia Grzomba (JSW S.A. KWK „Knurów – Szczygłowice”, a w grupie wiekowej do 19 lat – Wiktoria Siedlaczek (PGG S.A. KWK ROW I).

Spośród chłopców do lat 12 wygrał – Piotr Langer (JSW S.A. KWK Ruch Borynia), a wśród młodzieńców do lat 19 – najlepszy był Dominik Bąk (JSW S.A. Ruch Borynia).

W kategorii kobiet powyżej 20 roku życia zwyciężyła Marlena Owczorz (JSW S.A. KWK „Knurów – Szczygłowice).

Wśród obecnych pracowników najlepszą zawodniczką okazała się Joanna Potas, a najlepszym zawodnikiem Damian Skupień, oboje reprezentanci KWK ROW I.

Tytuł najszybszego emeryta zdobył – Tomasz Morawiec (PGG S.A. KWK ROW I).

Najlepszym zawodnikiem w kategorii wiekowej do 30 lat był się Damian Skupień (PGG S.A. KWK ROW I).

W grupie wiekowej 31 – 40 lat – zwyciężył Paweł Klimas (JSW S.A. KWK „Knurów – Szczygłowice).

Natomiast w kategorii od 41 roku życia – najlepszy był Mirosław Potas (PGG S.A. KWK ROW I).

Uhonorowano również najmłodszą zawodniczkę zawodów – 5,5 – letnią Dominikę Liebchen (JSW S.A. Ruch Borynia) oraz najstarszego uczestnika, Andrzeja Mazurka z tego samego zakładu górniczego.

Ogółem w zawodach wzięło udział 227 zawodników reprezentujących 21 zakładów branży górniczej.

Ekipy i zawodnicy indywidualni otrzymali puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Impreza miała charakter rodzinny, miła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom zabawy.