Email alarmowy monitoring@kokzabrze.pl
Telefon alarmowy 32 376 10 00

Mistrzostwa Polski Południowej w piłce nożnej sześcioosobowej – Tychy 2019 zakończone.

Znamy mistrzów Polski Południowej!

Kolejne już Mistrzostwa Polski Południowej w piłce nożnej sześcioosobowej – Tychy 2019 zakończone. Dwudniowe wydarzenie upłynęło pod znakiem zmiennej pogody, która nie przeszkodziła zawodnikom , kibicom, rodzicom, przyjaciołom  w dobrej zabawie i walce o zwycięstwo. W sobotę, tj. 7 września przestrzenie sportowe na ul. Borowej i Wejchertów gościły drużyny dziecięce  w dwóch kategoriach: 2007 r. i młodsi oraz 2010 rocznik i młodsi. Do Tychów przyjechały zespoły z Nowej Huty, Cieszyna, Rachowic, Rudy Śląskiej, Libiąża, Milówki, Oleszyc, Kędzierzyna – Koźla, Skoczowa, Orzesza, Bierunia Starego. Niedziela – 8 września – była dniem zmagań dorosłych w kategorii Open. O miano Mistrza Polski Południowej drużyn amatorskich walczyły 24 drużyny. Po fazie grupowej i 1/8 finałów  zwycięskimi drużynami okazały się tyskie – Rozbita SzybkaWidzimy się pierwszy raz. Po emocjonującym meczu Puchar Turnieju powędrował do drużyny ROZBITEJ SZYBKI (2:1).

W kategorii wiekowej do lat 9 zwyciężyła drużyna REKORD z Bielska Białej. Królem strzelców został – Bartosz Nowak; najlepszym zawodnikiem był – Łukasz Góral, a najlepszym bramkarzem – Łukasz Spyrka; w kategorii żonglerki wygrał – Łukasz Góral.

W kategorii do lat 12 zwyciężyli CZARNI z Olszyc; królem strzelców  okrzyknięto – Jakuba Motykę; najlepszym zawodnikiem został Karol Pintal; a najlepszym bramkarzem – Alan Krakowski. Konkurs żonglerki wygrał Alan Romaniszyn, a konkurs rzutów karnych należał do drużyny GÓRNIKA z Libiąża.

W kategorii Open zwyciężyła  ROZBITA SZYBKA; królem strzelców – Arkadiusz Wolak; najlepszym zawodnikiem – Kamil Bezak, a najlepszym bramkarzem – Michał Woźnica.

Grupa KOK sp. z o.o. miała przyjemność zapewnić nagrody dla  zwycięzców  poszczególnych kategorii wiekowych. Musimy dodać, że prawdziwą przyjemnością było uczestnictwo w  Turnieju i obserwacja sportowych  zmagań  dzieci i młodzieży. Zawodnicy dostarczyli wiele emocji i pozytywnych doznań, a  pomimo zmieniającej się aury  piknikowa atmosfera  udzieliła się uczestnikom sportowego wydarzenia…